Етнічна та конфесійна ідентичності у формуванні міських «націй» Львова в другій половині xiv – першій половині xv ст. («Вірмени» і «татари»)

/ історична
стаття
Опис:
Осіпян О. Етнічна та конфесійна ідентичності у формуванні міських «націй» Львова в другій половині XIV- першій половині XV ст.(«вірмени», «татари») / Олександр Осіпян // Наукові записки УКУ. – 2015. – Ч. 7 : Історія, вип. 2. - С. 99-125.
Abstract:
На підставі аналізу імен та ідентифікаторів «вірменин» і «татарин» в актових книгах Львова зроблено висновок, що приналежність до певної міської «нації» обумовлювалася належністю до релігійної громади. Релігійні конверсії були поширеним явищем і призводили як до переходу з однієї «нації» (юрисдикції) до іншої, так і до зміни ідентичности. У статті широко застосовано компаративний підхід – ситуація у Львові порівнюється з одночасними процесами, які відбувалися з тюркомовними кочівниками в Криму, Великому князівстві Литовському, Угорщині та Туркестані.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.