«Келійний літописець» Дмитра Туптала та «Слово о полку Ігоревім»

/ історична
стаття
Опис:
Войтович, Леонтій. "Келійний літописець" Дмитра Туптала та "Слово о полку Ігоревім" // Дмитро Туптало у світі українського бароко: Збірник наукових праць. [У надзаг.: Львівська медієвістика. - Вип. 1]. - Львів: Артос - Апріорі. - 2007. - С. 187-97

Автор статті пропонує версію, відповідно до якої примірник "Слова о полку Ігоревім", який потрапив до А. Мусіна-Пушкіна у складі "Хронографа" з монастирської ризниці Спасо-Ярославльського собору, був відомий Дмитрові Тупталу, ймовірно, скопійований для нього з примірника, який зберігався у бібліотеці чернігівських Ольговичів. Одним із арґументів на користь цієї версії є посилання Дмитра Туптала на "Хронограф" Спасо-Ярославльського монастиря. Автор статті вважає свою версію набагато вірогіднішою за версію Е. Кінана про те, що "Слово" написав чеський єзуїт Й. Добровський.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.