Сповідь афериста Фелікса Круля

/ художня
роман
Сповідь афериста Фелікса Круля
Опис:
Фелікс Круль, син збанкрутілого фабриканта шампанських вин, описує історію свого суспільного злету: від краденого в дитинстві шоколаду до ролі маркіза на аудієнції в короля Португалії.
В останньому романі Томаса Манна через пригодницько-еротичний сюжет на кшталт «Історії мого життя» Джакомо Казанови пародіюється, доводячи до крайньої межі, традиція сповідної мемуаристики, закладена ще Святим Авґустином.
«Фелікс Круль» лише на поверхні є каскадом дотепних ситуацій, яскравих сцен та паноптикумом химерних персонажів, сюжет роману слугує тлом для трактування улюблених філософських проблем Томаса Манна, таких як ілюзорність та неправда в мистецтві, межі істинного аристократизму, двоїстість життєвої ролі й пошук ідентичности, світ як уявлення та симулякр.
«Фелікс Круль», попервах задуманий як перелицювання «Творчости й правди» Ґьоте, став найавтобіографічнішим та найсповідальнішим романом з усього доробку Томаса Манна.

Перекладено за виданням: Thomas Mann, Bekenntinisse des Hochstaplers Felix Krull. Die Memoiren. Erster Teil in: Thomas Mann, Gesammelte Werke in Einzelbänden. Frankfurter Ausgabe. Herausgegeben von Peter de Mendelssohn, S. Fischer Verlag, Frankfurt am Main, Dritte Ausgabe, 2002.

Доступні формати:

PDF FB2

читайте також:

Тризна Тринадцятий місяць Тричі продана Украдені гори (тетралогія) Quo vadis Raven (англ.)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.