Гобсек

/ художня
повість
Гобсек
Опис:
Основною темою твору є влада грошей, а основним персонажем, навколо якого побудована фабула — лихвар Гобсек.

Повість спочатку була надрукована у 1830 частинами (en ebauche) в журналі «Ля Мод» під назвою «Лихвар», потім окремим томом у видавництві мадам Делоне під новою назвою «Небезпека непослуху». У 1835 назва змінилася на «Батечко Гобсек», теперішня назва «Гобсек» утвердилася з виходом у світ циклу «Людська комедія» в 1842, до якої повість увійшла як частина «Сцен приватного життя».

---

Файл замінено 03.01.2014.

Від читача Oleh z Kalusha:

Ця повість включена до шкільної програми. У “Чтиві” наявний без вказівки перекладача переклад твору Бальзака “Гобсек”, однак через велику кількість помилок учні досить важко сприймають доволі простий твір, про що і свідчать відгуки. Текст недопрацьований як коректором - через сотні отриманих при оцифруванні помилок (що дуже ускладнює читання), так і редактором - через наявні русизми (наприклад: вживання називного відмінка в якості кличного при наявності подекуди і кличного; “кінчали” замість “закінчували”, “порок” замість “гріх”, “косинка” замість “хустини”, “лазуровий” замість “блакитний”, “брильянт” замість “діамант” і т.п. , а от термін “душеприкажчик” незрозумілий навіть росіянам, хоча його український відповідник “розпорядник заповіту” є зрозумілим кожному школяреві та, навіть, росіянину). Також я відновив читання комп’ютером наявного у файлі зображення палітурки книжки.

Доступні формати:

FB2

читайте також:

Сафарі для двох ДТП на замовлення. Хроніка політичного убивства Дума пралісу Ендшпіль Адольфо, або Троянда для Лізи Еней та життя інших Епізод з життя Европи Критської

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.