Ідеали будучності та злободенна сучасність, або Як українці уявляли й проектували своє майбутнє (XX ‒ початок XXI ст.)

/ історична
праця
Ідеали будучності та злободенна сучасність, або Як українці уявляли й проектували своє майбутнє (XX ‒ початок XXI ст.)
Опис:
Смолій В., Ясь О. Ідеали будучності та злободенна сучасність, або Як українці уявляли й проектували своє майбутнє (XX ‒ початок XXI ст.): Аналітична записка / За ред. В. Смолія. НАН України. Інститут історії України. ‒ К.: Інститут історії України, 2019. ‒ 44 с.

Висвітлюються візії та проекції українських інтелектуалів щодо гаданої прийдешності. Показуються дисциплінарні сфери, предметні області, інструментальні можливості й пізнавальні ліміти для застосування концепцій генерацій з обсягу студіювання різних пластів поколіннєвих уявлень. Розглядаються суспільні ідеали, бачення та сприймання низки генерацій українських інтелектуалів у світлі великих темпоральних сегментів - дореволюційного, міжвоєнного, біполярного та пострадянського. Аналізуються пізнавальні, світоглядно-культурні й емоційно-психологічні орієнтири "діючих" генерацій у відмінних темпоральних перспективах. Пропонується прикладна типологія візій українських інтелектуалів стосовно уявної будучини.

На основі матеріалів, узагальнень і висновків монографічної студії "Суспільні ідеали та уявні проекції українського майбутнього у репрезентації "діючих" генерацій інтелектуалів ХХ - початку ХХІ ст." (К., 2019) сформульовано низку практичних рекомендацій, які можуть бути використані у сфері політики знання, освітніх, просвітницьких, науково-популярних, медійних, комунікативних та інших практик

Доступні формати:

PDF

читайте також:

З мого духа печаттю. У 25-ліття боротьби ОУН Міжнародні зв'язки Київської Русі Місія Бандери Місцеві формування німецької армії та поліції у Райхскомісаріаті «Україна» (1941–1944 роки) Місця історичного розселення польської людності в Україні в кінці ХІХ-ХХ ст. Міф про шість мільйонів

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.