Цитати:

Відомо, що одноклітинні форми життя, еволюціонуючи до багатоклітинних організмів, утрачають безсмертя, а отже, величезні можливості. Вони обмінюють усебічність на специфікацію. Так, наприклад, високодиференційована клітина сітківки виконує функцію, яку не може виконати жоден інший тип клітин. Принцип поділу праці позбавив клітину її функціональної універсальності. Утрату незалежності функціонування компенсує незамінність її в організмі.

Що ж таке відповідальність? Відповідальність є тим, із чим ми стикаємося в житті і від чого намагаємося втекти. І справді, у відповідальності є щось бездонне. Що довше ми думаємо про неї, то більше усвідомлюємо її жахливі глибини - доки нас не здолає запаморочення. як тільки заглиблюємося в сутність людської відповідальності нас охоплює нестримне тремтіння: у відповідальності є щось страшне і водночас славетне. Страшним є усвідомлення, що саме в цю мить ми відповідаємо за прийдешнє і що кожне наше рішення вже незмінне, що кожної хвилини ми або щось творимо, або втарчаємо - утрачаємо єдину і неповторну можливість. Кожна мить містить тисяці можливостей, але ми можемо вибрати лише одну із них. Усі інші - приречені на вічне забуття. Але як приємно усвідомити, що майбутнє, наше власне і всього світу, залежить - хоча й незначною мірою - від нашого рішення. Те, що ми робимо в конкретну мить свого життя, стає реальним і вже ніколи не перейде в небуття.

Ми вважаємо, що людину від усіх інших істот відрізняє саме здатність до найрадикальніших дій стосовно свого життя. Не тільки сумніватися в сенсі свого життя, але й діяти проти нього. Ця фундаментальна можливість суїциду, ця свобода вирішувати, чи продовжувати свою екзистенцію, є тим. що відрізняє життя людини від життя всіх тварин.

Я дивився на все іншими очима, - сказав інший пацієнт, - Я більше не бачив людей такими, якими вони були того дня чи перед тим. Я радше бачив кожну особу, чи то стару людину, чи дитину, у день її смерті. Я дивився далеко вперед, аж до завершення життя, і сам уже не жив у теперішньому часі.

немає сенсу діяти в той чи інший спосіб, але було б безглуздо не діяти взагалі

найрозумніше - не бажати бути найрозумнішим

Інтелект нагадує оперну лорнетку, яка, щоб крізь неї що-небудь побачити, повинна бути налаштована на певну позицію. Якщо ви підкрутите її трішки міцніше, то бачитимете більш розмите зображення.
Лев Толстой
[коментувати]

Старанність є лише прагненням поширити закони власної особистості на дрібниці навколишнього середовища

Смерть, що знаменує смерть життя, може лякати лише ту людину, яка у своєму житті не реалізувала себе повною мірою.

Там, де є брак любові, робота стає заміною. Де брак роботи, любов стає опіумом.
Еліс Літткенс
[коментувати]

Здорове життя - це життя з поглядом у майбутнє

Для людей звичайно пишатися національними чеснотами, не маючи жодної причетності до них. Те, за що людина не є особисто відповідальною, не можна зараховувати ані до її заслуг, ані до її провин.

Людина, якою я став, скорботно вітає людину, якою я міг б стати

Бо хоч забуття і принесло мені спокій, я завжди пам'ятаю, що я сторонній; я чужинець у цьому сторіччі, серед тих, хто досі є людьми.

Чоловік гострого розуму, та малої освіти

На цій сторінці онлайн бібліотеки Ви можете знайти влучні вислови зібрані переважно з книг, які доступні в каталозі цього сайту. Це підбірка цитат і афоризмів українською мовою на різні теми: філософія, історія, біологія, медицина, психологія, література... про людей, про життя, про час... і тд...

пошук книг

розширений пошук

За допомогою пошуку Ви можете знайти книги в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі, будь-які книги доступні в інтернеті українською мовою.