Цитати:

Нерозумний не розуміє суті справи навіть тоді коли вона вже виконана. Розумний же осягає суть справи ще до того, як з'являться перші її ознаки.

Індивіди, які вважають один одного рівноправними, можуть здійснювати розвивальну взаємодію.

Самообман є формою існування і розвитку свідомості, вважав Е. Роттердамський. Кожна людина будує свою модель дійсності, вірить у цю модель і готова віддати за неї життя. Маска, самообман - це форма поведінки, що виникла на основі безглуздості і є її основою. Безглуздість за Е. Роттердамським, це основа духовного становлення особистості, вона вростає в людське життя на всіх його етапах, рівнях, у всіх його формах. Людина зливається з безглуздістю у самозадоволенні, вважає свій спосіб життя єдиноправильним.

Тільки вільний від будь-яких емоційних потрясінь розум здатний правильно керувати поведінкою.

Переживання горя, гніву, болю, страху, радості та екстазу є тим шляхом, по якому людина має пройти, щоб досягнути самоусвідомлення, розуміння та цілісності.

Локально моральнісна криза пов'язана з такою моральною цінністю, як дружба. На певному життєвому етапі обдарована особистість стає самотньою через свій стрімкий творчий розвиток, дистанціюючись від цінностей колишніх друзів. Серед людей "творчого рівня" така особистість не може знайти нових друзів через свідому чи несвідому конкуренцію з ними.

Психологи зазначають, що найкращі рішення приходять до нас під час "творчої паузи", коли людина має можливість відволікатися від тривалої праці над проблемою, відпочити. Якщо ж людина прагне швидко вирішити проблему, то ризик передчасного, непродуманого рішення дуже великий.

Творічість - найбільший в існуванні бунт. Якщо хочеш бути творчим, тобі доведеться позбутися всієї обумовленості...

Творча людина не може бути поза роботою: вдень вона нею займається, ввечері не може забути, а в ночі вона їй сниться.

Показниками національного багатства є не запаси сировини чи цифри виробництва, а кількість здатних до наукової творчості людей.

У голові первісного генія не могла народитися теорія відносності або задум "Сікстинської мадонни". Тобто людина повинна мати ґрунтовні знання, бути професіоналом у своїй галузі. Аналіз біографій сімдесяти знаменитих композиторів показав, що періоду продуктивної творчості передує період старанного навчання. Ніхто з них не створив видатного твору раніше, ніж після десяти років оволодіння майстерністю.

Будь-яке винахідницьке завдання - це виявлення і розв'язання суперечності.

Підставою називати особистість творчою є здатність узагальнювати ідеї, задуми, а потім утілювати їх у життя.

Основою самореалізації особистості є поєднання максимальної свободи людини із дотриманням нею соціальних норм.

Перевіркою для суспільства є його здатність закрити очі на розбіжності у поглядах на шляху до спільної мети і усвідомити, що рух вперед відбувається внаслідок співпраці, а не через конфлікти.
Дипломатія. Генрі Кіссінджер Дипломатія
Генрі Кіссінджер
[коментувати]

На цій сторінці онлайн бібліотеки Ви можете знайти влучні вислови зібрані переважно з книг, які доступні в каталозі цього сайту. Це підбірка цитат і афоризмів українською мовою на різні теми: філософія, історія, біологія, медицина, психологія, література... про людей, про життя, про час... і тд...

пошук книг

розширений пошук

За допомогою пошуку Ви можете знайти книги в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі, будь-які книги доступні в інтернеті українською мовою.