Євромайдан. Хроніка відчуттів

Україна історія
Євромайдан. Хроніка відчуттів
Опис:

Про події та дії Євромайдану видадуть книгу. Тексти для збірки "Євромайдан. Хроніка відчуттів" писали Тарас Прохасько, Іван Ципердюк, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Юрій Винничук. Вони не фіксують, а реагують на події. Кожен у власній винятковій письменницькій манері. Упорядкував книгу — письменник Василь Карп'юк.

"По суті, кожен есей - це реакція письменника на ту чи іншу подію. Для того, щоб читач не губився, в кінці видання подаємо хронологію основних етапів Євромайдану, де можна простежити розвиток, затишшя і піднесення протестів аж до повалення режиму Януковича. Ці тексти писалися від самого початку Євромайдану - з кінця листопада і публікувалися в періодиці, а саме — на сайті "ТСН" та газеті "Галицький кореспондент". Відтак можна простежити хронологію думання авторів над тим, що діялося в країні", - розповідає про створення книги письменник Василь Карп'юк.

Ідея обкладинки книги - Оксани Галушки. Її втілювали модель Іванна Берчак, фотографи Юрій Бакай і Ярема Проців та дизайнер Микола Шкварок. На фото — дівчина, яка навіть із зав'язаними очима, таки зшиває національний прапор червоною ниткою, що символізує цілісність України за будь-яких обставин.

"Тарас Прохасько здебільшого рефлексує в контексті вічних цінностей, добра і зла, вчинку і стоїчності. А Іван Ципердюк найбільш буквально сприймає ситуацію і найбільше відверто називає речі своїми іменами, де мінімум літературного гриму і максимум щирості", - пояснює Василь Карп'юк.

"Андрухович мислить у глобальному контексті, а також нерідко описує конкретні ситуації - зокрема стеження за ним тощо. Жадан залишається поетичним, метафоричним і революційним. Довіру викликає і його особиста участь в харківському Євромайдані. А Юрій Винничук - нещадно іронічний і саркастичний. Він уважно стежить за суспільними процесами і все розставляє на свої місця". - додає письменник.

Доступні формати:


читайте також:

Вулиці і майдани Луцька На просторах Камінь-Каширщини Європейський з'їзд 1429 року в Луцьку Трагедія українсько-польського протистояння на Волині 1938-1944 років. Луцький район і м. Луцьк Слідами тиранів Волинь у Другій світовій війні

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.