Індуські вестернізовані еліти Північної Індії (1858–1921)

/ історична
праця
Індуські вестернізовані еліти Північної Індії (1858–1921)
Опис:
Філь Ю. С. Індуські вестернізовані еліти Північної Індії (1858–1921). – К.: Інститут сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, 2018. – 220 с.: 10 іл.

Українському читачеві запропонована монографія, присвячена суперечливій частині індійського колоніального суспільства – вестернізованим індуським елітам.
Надзвичайно малий, проте по-західному освічений та озброєний популярними в Європі ідеями раціоналізму, рівноправ’я та націоналізму, прошарок “освічених індійців” починаючи з 2 пол. ХІХ ст. став на шлях критичного переосмислення власної культури та її адаптації до потреб сучасності, що вилилося у соціально-релігійні реформістські рухи та поступове засвоєння британської політичної системи. Втім, усі зміни в Британській Індії, до яких причетні еліти, становлять інтерес не самі по собі, а з точки зору складного та суперечливого процесу узгодження традиції та модерності, який авторка називає вестернізацією. У книзі йдеться про вестернізацію освіченого прошарку індусів Північної Індії – особливого історико-культурного регіону країни, який з одного боку був “форпостом індуїзму” в зв’язку з арійським завоюванням субконтиненту, з іншого – славився своєю синкретичною індусько-мусульманською культурою. У часи англійської колонізації він перетворився на периферію, історико-культурні процеси у якій хоч і мали більш пізній початок та меншу інтенсивність, втім набували особливого характеру і в подальшому вплинули на політичну ситуацію у всій країні.
Видання розраховано на наукових працівників, викладачів, студентів, а також на широке коло читачів.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

З мого духа печаттю. У 25-ліття боротьби ОУН Міжнародні зв'язки Київської Русі Місія Бандери Місцеві формування німецької армії та поліції у Райхскомісаріаті «Україна» (1941–1944 роки) Місця історичного розселення польської людності в Україні в кінці ХІХ-ХХ ст. Міф про шість мільйонів

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.