«На вас покладається обов'язок… підняти та скерувати повстання українського народу…». Невідомі листи С. Петлюри до Ю. Тютюнника (червень – жовтень 1921 р.)

/ історична
документ
Опис:
«Військово-історичний альманах» 2006, ч. 2 (13)

Публікація епістолярної спадщини Голови Директорії, Головного отамана військ УНР С.Петлюри – важливий складник вивчення українських національно-визвольних змагань 1917–1921 рр. У Варшаві – в архівній колекції Національної бібліотеки й у фондах Центрального військового архіву – виявлено невідомі листи С.Петлюри за другу половину 1921 р. до начальника Повстансько-партизанського штабу при Головній команді Армії УНР генерала Ю.Тютюнника.

Листи цілковито присвячені справі підготування рейду частин Армії УНР з польських таборів для інтернованих в Україну з метою підняти загальне антибільшовицьке повстання. Зазначимо, що й нині обставини проведення цього рейду, який увійшов в історію під назвою Другого Зимового походу, замало висвітлено в історичній літературі. Зокрема не одне десятиліття точаться суперечки щодо ролі С.Петлюри в підготовці Другого Зимового походу, його відносин з керівником Повстансько-партизанського штабу й організатором походу генералом Ю.Тютюнником тощо. Пропоновані увазі читачів листи С.Петлюри містять чимало нових відомостей з цих питань і кидають світло на деякі малознані аспекти підготовки походу. Документи публікуються вперше.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Єврейське населення та розвиток єврейського національного руху на Буковині в останній чверті XVIII - на початку XX ст.: збірник документів та матеріалів Книга № 001 (1380-1584) Книга № 005 (1427-1506) (вид. 2012) Книга № 005 (1427-1506) Книга № 220. Руська (Волинська) метрика. Книга за 1652–1673 pp. Українська Держава (квітень - грудень 1918 року). Документи і матеріали. У двох томах. Том 1

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.