На золотій ниві Поділля (Подільська Духовна Семінарія на службі нації 1797-1919)

/ історична
праця
На золотій ниві Поділля (Подільська Духовна Семінарія на службі нації 1797-1919)
Опис:
Скрипт, що в моїх руках, це вже цілком щось інше, ніж згадані щойно статті-спогади. У підзаголовку скрипту „На золотій ниві Поділля” читаємо: „Подільська Духовна Семінарія на службі нації 1797-1919 рр. Історична монографія та спогади сучасників”. Вже ці рядки „біографії* скрипту та особливо о- гляд на останній сторінці кидають багато світла на його зміст. А зміст багатий і цікавий. На широкому, розлогому тлі Поділ- ля-церковно-релігійному, політичному, національному від 17-го століття й до років 1913-1919 представлена місія Подільської Семінарії, як охоронича та благовісника прадідівської Віри Православної та розсівана зерен української ідеї на золотій ниві Поділля.
Перша частина скрипту - історична монографія оперта на історичних наукових працях М. Грушевського, В. Біднова, М. Славінського та ін. і родовід Подільської Семінарії виводиться з року 1632, коли було відкрито у Вінниці філію Києво-Могилян- ської Академії, як духовну школу середнього типу.
У спогадах автора В. Гарби, вихованця Подільської Семінарії, емоційно, з експресією оповідається про Семінарію 1913 - 1919 рр, коли вона була зліквідована більшовицькою владою.
„На золотій ниві Поділля"-це, так би мовити, доповнення до твору В. Приходька „Під сонцем Поділля” ,тільки тут докладніше оповідається про деякі специфічні моменти та епізоди з життя Семінарії і в ньому, зі зрозумілим для нас глибшим сен- тиментом, вихованець Семінарії В. Гарба, оповідає про плеяду вихованців та працівників її, що імена їх, як: письменників, поетів, композиторів, учених богословів, керманичів та діячів нашої відродженої національної Церкви та героїв-учасників Визвольного змагу, золотими літерами записані в нашу історію. Це: С. Руданський, А. Свідницький, М. Коцюбинський, М. Леонтович з 19-го століття, наші корифеї з пізніших часів: О. Ло- тоцький, В. Чехівський, брати Приходьки, митрополит І. Павлов- ський, єпископ М. Карабіневич, священик о. Л. Форостівський, і багато інших „імже числа нєсть”...
5

Доступні формати:

PDF DJVU

читайте також:

З мого духа печаттю. У 25-ліття боротьби ОУН Міжнародні зв'язки Київської Русі Місія Бандери Місцеві формування німецької армії та поліції у Райхскомісаріаті «Україна» (1941–1944 роки) Місця історичного розселення польської людності в Україні в кінці ХІХ-ХХ ст. Міф про шість мільйонів

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.