Папство и Русь в X-XV веках (рос.)

/ історична
праця
Папство и Русь в X-XV веках (рос.)
Опис:
Не раз виступали керівники католицької церкви з заявами про ставлення католицизму до руського народу, не раз намагалися вони в цих заявах навіяти думку про благожелательством і дружбу, яку папство нібито завжди живило і продовжує живити до народів нашої батьківщини.
Протягом всієї історії руського народу, стверджує ватиканська пропаганда, Рим шукав дружби з Руссю і прагнув підтримувати з нею найбільш близьку і тісний зв'язок. Тільки непорозумінням і результатом зловмисної обману народу, за її словами, пояснюється те, що ватикано-руські відносини зображуються так часто в чорному світлі і що немає у руських людей довіри до папської політиці.
Однак фактів, що можуть підтвердити ці заяви, немає!
Всьому світу відомо, з якою відкритою ворожістю Ватикан невпинно виступав проти Радянського Союзу. У своїй ненависті до табору соціалізму і демократії і особливо до нашої країни він займає місце на крайньому фланзі імперіалістичної реакції, беручи участь в роздуванні полум'я «холодної війни» наклепницькими вигадками про «релігійних переслідуваннях» в СРСР, про загрозу «атеїстичного комунізму» «християнському вільного світу », т.е. в сучасному капіталізмі.
Відносини між Римом і руською державою протягом століть папство і вся ватиканська пропаганда намагаються зобразити, всупереч історичній дійсності, в самому рожевому світлі. Почавши ще з папського посольства в Київську Русь в часи дохристиянські, в 979 р. (віднесеного в папському посланні до 977 р.), Ватикан прагнув навіяти уявлення, що зв'язку Риму і Києва здійснювалися протягом п'яти століть, до середини XV ст., в дусі взаємної симпатії і визнання руськими вищої влади римського престолу.
Насправді стосунки між папством і Давньою Руссю ніколи не виявляли не тільки взаємних симпатій, але навіть скільки-небудь тривалого миролюбності.

Доступні формати:

DJVU

читайте також:

З мого духа печаттю. У 25-ліття боротьби ОУН Міжнародні зв'язки Київської Русі Місія Бандери Місцеві формування німецької армії та поліції у Райхскомісаріаті «Україна» (1941–1944 роки) Місця історичного розселення польської людності в Україні в кінці ХІХ-ХХ ст. Міф про шість мільйонів

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.