Під тихий вечір

/ художня
казка
Під тихий вечір
Опис:
Повість ,,Під тихий вечір” особливо для Галицьких відносин скорше утопія, побожні бажання, бо тяжко собі уявити, щоб у Галичині серед польського аристократичного панства була добра воля йти до українського селянина і йому допомагати, а ще більше, щоб графська родина ріднилась із українською хоч і високоінтелігентною людиною із середнього суспільного середовища.
Б. Лепкий назвав цю повість „казкою”. Справді, тому що вона збудована в утопійному сенсі, як проблема і як тільки побожні бажання, щоб українська людина високо ідейна й високо моральна могла так вплинути на польську інтелігентну людину і її переродити у зовсім протилежному ставленні до народу і в повнім зближенні й перевихованні своїх поглядів та відносин до українського інтелігентного середовища, а особливо в зближенні особистих симпатій і навіть вірної на протязі многих літ любови одного до одного, — то все де справді видається казкою.
Туга за ідеалом морального казкового світу, за любов’ю до ближнього, за вірою в гармонійне співжиття всіх верств українського суспільства і національних груп у їх найгуманніших взаєминах і співпраці — то ідейний лейтмотив цієї повісті Б. Лепкого, основний у цілій творчости поета.

Доступні формати:

PDF DJVU папір

читайте також:

Болгарські народні казки Бурятські народні казки В гостях у казки В'єтнамські народні казки Ведмідь-музикант Відчиняє двері казка

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.