Пророк у своїй вітчизні. Франко та його спільнота (1856 - 1886)

/ історична
праця
Пророк у своїй вітчизні. Франко та його спільнота (1856 - 1886)
Опис:
Книжка є за своїм характером біографією, за жанром - мікроісторією. Головний герой цієї книжки Іван Франко. Він був відомим за життя й уславленим після смерти. Ця книжка розглядає Франкове життя на тлі дуже малих спільнот: його сім’ї, рідного села, товаришів у навчанні, редакцій газет і журналів, у яких він працював, нелегальних гуртків, серед яких він вів свою пропаганду, тощо. Інакше кажучи, вона показує співвідношення між особистим і суспільним у творенні модерних ідентичностей. Франко народився в реґіоні, який на межі XIX - XX століть мав особливу роль у націотворенні. Його рідна Галичина - прикордонна австрійська провінція, за яку впродовж Франкового життя (1856-1916) точилося гостре протиборство між Габсбурґами та Романовими - була також об’єктом особливих сподівань українського, польського, єврейського та російського націоналізмів. Жодні зірки на небі не могли вказати на підсумок їхніх зусиль. Усе було неясним і залежало від випадковостей - як і личить націотворенню на пограниччі. Однак від його розв’язки в останню третину XIX ст. залежало, як виглядатиме геополітичний порядок у Центральній та Східній Квропі у XX ст.

Грицак Ярослав. Пророк у своїй вітчизні. Франко та його спільнота (1856-1886). - Київ: Критика, 2006. - 632 с

Доступні формати:

PDF DJVU

читайте також:

Українська держава за гетьманування Ю. Хмельницького (1659-поч 1663 pp.) Українська державна ідея XVII — XVIII століть: проблеми формування, еволюції, реалізації Українська державна ідея XVII — XVIII століть: проблеми формування, еволюції, реалізації Українська державність 1917-1920 Українська дивізія «Галичина» Українська дипломатія й міжнародна фінансова політика урядів Центральної Ради, Української Держави (Гетьманату) та Директорії УНР (1917–1922 рр.)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.