Садовський садить сад — з Марією і без

/ художня
роман
Садовський садить сад — з Марією і без
Опис:
Хорунжий Ю. М.
Садовський садить сад — з Марією і без. Роман. - К.: Фенікс, 2005 — 392 с.
ISBN 966-651-269-6


2006 року культурний світ відзначає 150-річчя Миколи Садовського. Тому, сподіваюся, викличе зацікавлення читачів вихід у світ мого документального роману «Садовський садить сад — з Марією і без» — про корифея української професійної сцени, засновника і директора першого стаціонарного українського театру в Києві та Ужгороді, видатного майстра — актора і режисера, одного з перших українських кіноартистів, блискучого письменника — мемуариста і перекладача — Миколи Садовського (1856—1933).
Через опрацьовані мною архівні матеріали висвітлено стосунки Садовського з багатьма відомими політичними і культурними діячами, колегами по сцені — чоловіками і жінками, упродовж півстоліття, зокрема, драматичні, із зіркою української сцени Марією Заньковецькою. Читач дізнається про маловідомі, навіть театрознавцям, еміграційний (1920—1926 роки) і останній, після повернення, київський періоди життя і творчості великого мистця і патріота.
Життя мого героя — бурхливе, насичене мистецькими і громадськими звершеннями, починаючи від російсько-турецької війни 1877—78 років, у якій він брав участь та отримав Георгіївського хреста за хоробрість, і як продовження — боротьба за права українського слова і театру в умовах їх заборони з боку російського царату та ідеологічних викривлень у часи більшовизму.

Доступні формати:

DJVU

читайте також:

Тризна Тринадцятий місяць Тричі продана Украдені гори (тетралогія) Quo vadis Raven (англ.)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.