Становлення ОУН

/ історична
праця
Становлення ОУН
Опис:
«Ґенеза народження ОУН є й досі в мряковинні», — писав відомий український і міжнародний діяч, емігрант у Швейцарії, Антін Чернецький у своїй книжці «Спомин з мого життя», виданій у Лондоні 1964 p., хоч він вже читав видану 1962 року капітальну працю Володимира Мартинця «Українське підпілля від УВО до ОУН». Соціаліст (хоч і щирий патріот) Чернецький, «крім славословія, приписування ОУН деяких акцій, яких вона фактично не робила», не знайшов у книзі Вол. Мартинця фактичного історичного матеріалу. Не влаштовувала вона — байдуже, з цих самих чи інших причин, — і товаришів Мартинця з націоналістичного табору. Внаслідок цього ми й маємо честь та задоволення передавати до рук читачеві інший чи, радше, — перший — і науковий, і разом з тим доступний кожному виклад історії оформлення стихійно-масового руху українців за своє національне визволення у політично-активне тіло: Організацію Українських Націоналістів — славнозвісну ОУН.
Автор передмови до першого видання праці Зиновія Книша «При джерелах українського організованого націоналізму» (бо так ця книжка була названа автором) Денис Квітковський повідомляє, що вона була задумана й написана як доповідь на ювілейній науковій конференції, присвяченій 40-річчю ОУН. Конференції вистачило снаги заслухати лише вступний розділ її. Одностайно доповідь 3. Книша була прирівняна до наукової дисертації і визнана гідною негайної публікації окремим книжковим виданням. Тоді ж було проведено в США та Канаді збирання коштів на оплату паперу та друку. Двісті тридцять дві особи внесли свої долари і центи, завдяки чому ми тепер маємо з чого перевидавати.

Доступні формати:

PDF DJVU

читайте також:

З мого духа печаттю. У 25-ліття боротьби ОУН Міжнародні зв'язки Київської Русі Місія Бандери Місцеві формування німецької армії та поліції у Райхскомісаріаті «Україна» (1941–1944 роки) Місця історичного розселення польської людності в Україні в кінці ХІХ-ХХ ст. Міф про шість мільйонів

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.