Уста чарівні й очі зелені

/ художня
оповідання
Уста чарівні й очі зелені
Опис:
Оповідання «Уста чарівні й очі зелені» («Pretty Mouth and Green My Eyes») було вперше опубліковане у журналі «Нью-Йоркер» 14 липня 1951 року. Пізніше увійшло до збірки «Дев’ять оповідань».

Це сьоме оповідання зі збірки. За давньоіндійською поетикою, сьомим почуттям («раса») є відраза, що викликає відповідний настрій у читача художнього твору. При цьому автор повинен використовувати такі психологічні стани персонажів, як збудження, туга, страх, передчуття чогось неприємного. Допускалось також використання неприємних для слуху слів і звуків. Цікаво, що згідно з цією давньою теорією, сьоме почуття не поєднуване з першим — любов'ю. Їх можна поєднати лише у разі обмеженості, ущербності останнього. Саме це Селінджер спробував відобразити у своєму оповіданні.

Доступні формати:

FB2

читайте також:

«Галатея» (збірка) «Петро Голубничий» Mellonta Tauta Stories from the Ukraine (англ.) Акуляча клітка Ангел Дивовижного

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.