Військова географія Білорусі. Географічне розташування військових частин на території Білорусі. Гарнізони Білорусі 1795-1991 рр.

/ історична
довідник
Опис:
Проаналізований період з 1795 року та до 1991 року. В 1812 р. імператором Франції Наполеоном Бонапартом була відновлена незалежність Білорусії – Велике Князівство Литовське. Це утврення існувало незалежно від Герцогства Варшавського в період з червня по грудень 1812 р. Фрагментарно досліджено також період 1497-1794 рр. тобто військова історія Великого Князівства Литовського. Сучасна Литва – це Жематія (Жмудь).
З 1840 по 1918 р. Білорусія називалась Північно-Західний край. Північно-Західний край — в Російській імперії XIX—XX століть частина Західного краю, назва 6-ти білоруських та литовських губерній, що були утворені 18 червня 1840 року за наказом Миколи I на території колишнього Великого Князівства Литовського: Віленська губернія, Ковенська губернія, Гродненська губернія, Мінська губернія, Могилевська губернія, Вітебська губернія.
Особливу увагу присвячено проблемам комплектування частин та застосування їх в бойових операціях. Описано події військового, громадського і культурного життя вказаного періоду. Підкреслюються політичні, військові, культурні, економічні зв'язки Білорусії з іншими територіями. Стародавня столиця Білорусії – це Вільно. Самоназва білорусів – литвини. Білорусія був захоплена Російською імперією в 1795 р. В 1918-1921 рр. це незалежна держава з власною армією. З 1921 року по 1991 рік це союзна республіка в складі СРСР.

Доступні формати:

DOC

читайте також:

Бібліографічний покажчик Бібліографія Записок Наукового товариства імені Шевченка. Томи I-CCXL (1892-2000) Бібліографія праць П.О. Куліша та писань про нього Бібліотека. Том 05. Пошуківець-реєстр осіб, пов'язаних з визвольною боротьбою на теренах Львівщини (без Дрогобиччини) 1944-1947 (за архівними документами) Бібліотека. Том 05. Пошуківець-реєстр осіб, пов'язаних з визвольною боротьбою на теренах Львівщини (без Дрогобиччини) 1944-1947 (за архівними документами) Бібліотека. Том 06. Горбаль М. Довідник-пошуківець. Реєстр осіб, пов'язаних з визвольною боротьбою на теренах Дрогобиччини 1939–1950 (за архівними документами)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.