Власним руслом. Українська військова організація від осені 1922 до літа 1924 року

/ історична
праця
Власним руслом. Українська військова організація від осені 1922 до літа 1924 року
Опис:
Срібна сурма. Статті, матеріяли й документи до діяльності Української Військової Організації. Збірник 4

З анотації:
На те, щоб зібрати й опрацювати матеріяли до цьо- го збірника «Срібної Сурми», потрібно було двох років. Причиною такого довгого часу були перш усього ненормальні умовини праці автора, як зрештою кожного іншого українського працівника пера на еміграції. Всі вони зайняті щоденною працею на прожиток свій та своїх родин і тільки небагато вільних годин можуть віддати на творчу й дослідницьку роботу. Якби не те, цей збірник давно вже був би на руках читачів.

Вийшов він далеко не таким, як хотілося б, а це передусім через хворобу і передчасну смерть головної його дієвої особи. Крайового Коменданта Української Військової Організації у Львові в 1922 - 1924 роках, полк. Андрія Мельника. Бувши все своє життя людиною чину, полк. Андрій Мельник нерадо і тільки в конечній потребі брався за перо. Не залишив він по собі спогадів, чи хочби мемуарних записок, щоб можна було їх використати, як історично-документаційний матеріял. Коли ж автор спеціяльно вибрався до Європи влітку 1964 року на побачення з полк. Андрієм Мельником, щоб з його власних уст зібрати найважніші й найбільш авторитетні інформації, рішенням лукавої долі мав він до диспозиції на ту свою працю тільки один ранок — полк. Мельник занедужав і вже не прийшов настільки до сил, щоб можна було пізніше докінчити з ним інтерв’ю.

Доступні формати:

PDF DJVU

читайте також:

Українська держава за гетьманування Ю. Хмельницького (1659-поч 1663 pp.) Українська державна ідея XVII — XVIII століть: проблеми формування, еволюції, реалізації Українська державна ідея XVII — XVIII століть: проблеми формування, еволюції, реалізації Українська державність 1917-1920 Українська дивізія «Галичина» Українська дипломатія й міжнародна фінансова політика урядів Центральної Ради, Української Держави (Гетьманату) та Директорії УНР (1917–1922 рр.)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.