Закарпатські втікачі в СРСР: через табори ГУЛАГу і Бузулук до рідних Карпат. 1939-1949 рр.

/ історична
документ
Закарпатські втікачі в СРСР: через табори ГУЛАГу і Бузулук до рідних Карпат. 1939-1949 рр.
Опис:
Закарпатські втікачі в СРСР: через табори ГУЛАГу і Бузулук до рідних Карпат. 1939-1949 рр. // Архівні документи і матеріали. - Ужгород : Карпати, 2011.-768 с., іл.
ІвВИ 978-966-671-302-8

Масовий нелегальний перехід громадян Карпатської України (Підкарпатської Русі) в СРСР, спровокований наслідками березневої 1939 року окупації краю та втраченою надією на мирну розбудову своєї щойно започаткованої карпато-української державності, залишив в народній пам'яті глибокий і незгладимий слід. Втім, довготривале замовчування правди про табірні поневіряння краян, які під впливом комуно-партійної пропаганди і своєї перебіль¬ шеної уяви про “щасливе життя в країні Рад" наважувались втікати з рідних домівок, відра¬ зу попадаючи на радянській території в табори і тюрми НКВС, як і обмежений доступ широ¬ кому загалу дослідників до архівних документальних масивів, значно ускладнило процес наукового і публічного висвітлення багато в чому трагічних сторінок нашої минувшини. Черговий збірник архівних документів і матеріалів - “Закарпатські втікачі в СРСР: через табори ГУЛАГу і Бузулук до рідних Карпат. 1939-1949 рр.”, що тематично поєднаний з раніше виданим (2008 р.) збірником “Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941 рр.”, підготовлений редколегією обласної Книги “Реабілітовані історією", покликаний ліквідувати цю прогалину.
До збірника включені документи з фондів державного архіву Закарпатської області (ДАЗО), Галузевого державного архіву СБ України (ГДА СБ України), архіву Управління СБ України в Закарпатській області, більшість яких друкується вперше, а також спогади учасників минулих подій, окремі публікації з періодичних видань і документальних збірників та інші матеріали, що характеризують один з переломних періодів в історії Закарпаття.

Доступні формати:

DJVU

читайте також:

Українська Держава (квітень - грудень 1918 року). Документи і матеріали. У двох томах. Том 1 Українська Держава (квітень - грудень 1918 року). Документи і матеріали. У двох томах. Том 2 Біженство Першої світової війни в Україні: Документи і матеріали (1914 – 1918 рр.) Репатріація чи депортація. Переселення українців з Польщі до УРСР. Збірник документів Закарпатські втікачі в СРСР: через табори ГУЛАГу і Бузулук до рідних Карпат. 1939-1949 рр. Кордони Війська Запорозького та діяльність російсько-турецької межової комісії 1705 р.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.