Земля (збірка)

/ художня
оповідання
Земля (збірка)
Опис:
Оповідання «В ярах», «Роздоріжжя», «Ліс», «Темрява» - в кожному з них — картини чорної біди на селі голодного року, біди, що жене з дому на заробітки чи штовхає на злочин, убивства.
Психологічно достовірне, моторошне оповідання «Вовчі байраки» (пізніше воно дало назву збірці 1929 р.) — із життя жебраків. У творі йдеться про післявоєнну розруху початку 1920-х років. Персонажі — Сизон, його жінка Векла, їхні сини — живуть у норах-землянках на околиці міста, годуються й одягаються зі смітників. Одні божеволіють, інші звиродніють. Майже класично виписано сцену, де серед глинищ разом із божевільним сидить біля померлої жінки Сизон. Його психічний стан, його напівмарення автор передає через образи-галюцинації: морські хвилі, сонце.
В оповідання письменника вриваються й події часів НЕПу. Так, у «Паштетні» колишні «сильні світу», шукаючи способів багатіти й після революції, влаштовують будинок розпусти під вивіскою крамнички солодощів.

Збірка оповідань. Книгоспілка - Харків - 1925 р., Сторінок: 121. Наклад 10000 прим.

Доступні формати:

PDF DJVU

читайте також:

«Галатея» (збірка) «Петро Голубничий» Mellonta Tauta Stories from the Ukraine (англ.) Акуляча клітка Ангел Дивовижного

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.