Дві літератури нашої доби
Дмитро Донцов
/
публіцистика
праця
Опис:
Страшніша від атомних бомб, від трусу, вогня і меча, — є пропасниця, яка стрясає ось вже кількадесять літ, в чим раз остріших нападах, — душевне і духове тіло Окціденту, а з ним і України.
„Коли людина зміняє своє основне наставлення до життя, то новий духовий напрямок виявляється насамперед в мистецькій і науковій творчості”, — писав Ортеґа-і-Ґассет. А перед ним читали ми у Ніцше, що „питання, до чого прикладається оцінка „гарне” в спільноті, це питання сили окремої одиниці і нації”. Глибінь цих слів побачить той, хто усвідомляє собі жахливий занепад мистецтва взагалі, а літератури зокрема в цілім Окціденті, якому дорівнює хіба подібний упадок літератури в Московщині та в ії імперії. Найяркішими виявами цього занепаду є, безперечно, постаті французької літератури: Золя, Пруст перед війною, а Сартр і (жидівка) Ф. Саган — після війни. Цей процес розкладу не оминув і нашої літератури.
Заналізувати найяскравіші вияви цього декадансу в українській літературі, від XIX віку, через большевицьких авторів, до наших днів, — поперше; протиставити тому процесові розкладу — авторів духового підйому і моральної регенерації — по друге; і по третє — накреслити високі завдання літератури та ії велитенську ролю в відродженню духа нації, — ось загальна мета, повязаних одною ідеєю, статей цеї книги.
З передмови автора до другого видання.
----
07.01.2013 додано наново зроблену книгу в кращій якості з Hurtom.com
В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.