Френні

/ художня
повість
Френні
Опис:
Найкращий твір Селінджера на мою думку. Тут його майстерність розкрилась у повній мірі.

Тонкий ліричний сюжет, прихований складний внутрішній конфлікт, вміло зітканий у підтексті, тому й розв'язка здається несподіваною.

Повість про духовні пошуки дівчини, Френні Гласс, наймолодшої (разом з Зуї) з родини Глассів. Помітні традиційні мотиви Селінджера: непорозуміння (хлопець Френні практично не розуміє, що з нею відбувається, приймає її щирі думки скептично), відчуження, що спричиняється саме через непорозуміння. Певною мірою помітний і нонконформізм Френні, вона не приймає правил суспільства, не хоче жити серед лицемірів і кар'єристів (кидає театр тільки через те, що боїться стати такою як всі - боротися за кращі ролі, прикидатися і т.д.). Образ Френні, як і всіх з родини Глассів, продовжує образ Голдена Колфілда. Тільки ці голдени вже дорослі, і їх втеча більш осмислена, вона пов'язана з духовними пошуками, переважно у буддизмі та індуїзмі. Але в цій повісті, чи не єдиній, пошуки відбуваються у християнстві, причому у православному варіанті. Незважаючи на задум Селінджера, який, схоже, хотів показати захоплення православ'ям Френні, лише як етап, ця повість значно сильніша і глибша, у порівнянні з наступною - "Зуї" - у якій Френні начебто знаходить душевний спокій завдяки допомозі свого брата-близнюка Зуї та завдяки буддизму. Повість "Зуї" більш схожа на лекцію з буддизму та індуїзму, а не на художній твір, як вважає багато критиків.

Цю повість часто розглядають як оповідання, через її маленький розмір. Але оскільки вона тісно пов'язана з наступною повістю Селінджера про Глассів - "Зуї" (вони вийшли в одній книзі під назвою "Френні та Зуї"), традиційно її вважають повістю (long story).

За цією повістю, настільки мені відомо, ставилась п'єса.

Доступні формати:


читайте також:

«Володар Всесвіту» «Головний полудень» «Сатурна» майже не видно 220 днів на зорельоті Kwarantanna Армагед-дом

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.