Історія мисливської зброярської галузі Галичини середини XIX – початку XX століття

/ історична
праця
Опис:
У монографії проілюстровано напрями діяльності львівських мисливських та ремісничих товариств другої половини ХІХ – початку ХХ століття в організації зброярської галузі у Львові в частині її виробництва, торгівлі та використання. Проведено аналіз статуту товариств, діючих нормативно-правових актів Галичини та Австро-Угорської імперії, досліджено методи та форми впливу товариства на реалізацію статутних вимог. Встановлено, що мисливські товариства Львова лобіювали перед органами державної влади та виробниками виготовлення якісної мисливської зброї. Це полягало у встановленні стандартів на зброю та набої, ухвалення зручного у виконанні механізму державного регулювання при видачі дозволів на право купівлі та використання на полюванні вогнепальної мисливської зброї. Описано роль Міжнародного мисливського конгресу (Відень, 1910 р.) та його вплив на зброярську галузь в частині виготовлення зброї та набоїв.
Розглядається організація виробництва, ремонту та продажу мисливської вогнепальної зброї в Галичині ХІХ – початку ХХ ст. у містах – Львові, Золочеві, Тарнові, Рожнятові. Проаналізовано економічні, соціальні та політичні чинники, які впливали на розвиток зброярської галузі. Описано діяльність зброярських майстерень та їх власників: Альфреда Дзіковського, Болеслава Янковського, Стефана Пєлецького, Амброзія Соболти, Тадеуша Святкевича, Валеріана Шадковського, Казимира Табачковського, Стефана та Йозефа Крисяків, Яна Крука, Людвіка Цеслі, Адольфа Рутовського, Кароля Біртуса, Кароля Дудзінського, Францішека Круковецького, Антонія Пальчинського. Інформація про діяльність зброярських підприємств подається у розрізі округів. Зроблено порівняння їх діяльності на фоні інших ремісничих гільдій. Праця проілюстрована оголошеннями, що публікували тогочасні засоби масової інформації щодо реклами зброї.
Розглядається правове регулювання виробництва, торгівлі та набуття власності на мисливські види зброї. Проаналізовано законодавство, що врегульовувало механізми виробництва зброї у Галичині як у мирний, так і у воєнний період. Проаналізовано законодавство, що врегульовувало правила торгівлі мисливською зброєю та амуніцією, її транспортування залізницею й поштою. Встановлено, що велике значення при транспортуванні відводилось техніці безпеки. Описано встановлені міри покарання за недотримання вимог тогочасного законодавства, що регулювали зброярську галузь. Описано нормативно-правові розпорядження Галицького сейму, які в практичній площині внормовували законодавчі вимоги у зброярській сфері. Виявлено особливості правозастосування вимог законодавства у сфері безпечного використання зброї, виробництва та торгівлі нею. Описано підручники, словники та енциклопедії, які висвітлювали правила поводження зі зброєю, техніку безпеки при поводженні із зброєю, методи поведінки із зброєю для влучного пострілу.
Проаналізовано народну духовну культуру Галичини ХІХ – початку ХХ ст., що заторкувала вивчення мисливських вірувань на полюванні з використанням вогнепальної мисливської зброї. Описано відношення мисливців до обрядів, звичаїв та ворожіння, що стосувались «підвищення» ефективності мисливської вогнепальної зброї під час її використання на полюванні. Систематизовано дослідників, які вивчали цю тематику, та проаналізовано наукові напрацювання дослідників і науковців.

Проців О.Р. Історія мисливської зброярської галузі Галичини середини ХІХ – початку ХХ століття / Івано-Франківськ, ФОЛІАНТ, 2017 – 186 с.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Зоряні розенкрейцери Кастанеда К. Учення Дона Хуана Алхімія слова Альбоми. Том 1 Альбоми. Том 2 Артеґраунд. Український літературний істеблішмент

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.