Колгоспне рабство

/ публіцистика
праця
Колгоспне рабство
Опис:
Одним із вагомих результатів діяльності українського визвольного руху стала велика кількість аналітичних робіт, що до сьогодні можуть вважатися окрасою української та світової політологічної думки. Українські автори, незважаючи на те, що їм доводилося працювати в екстремальних умовах підпілля, зуміли значно швидше, ніж їхні колеги в академічних установах Заходу розгледіти справжню суть радянської тоталітарної системи, загрози, які вона несе демократичним засадам, правам людини, економічному розвиткові. В даному виданні представлена одна із фундаментальних праць українського підпілля з приводу проблем колективізації авторства Василя Кука - «Леміша» — останнього головного командира УПА — «Колгоспне рабство» (1952). Автор ретельно розглядає засади роботи колгоспів, їх оподаткування державою, методи утримання компартійною верхівкою контролю над селянами. Важливо, що детальному аналізові колгоспів як сформованого явища передує історичний екскурс у становлення колгоспної системи. «Колгоспне рабство», безперечно, належить до кращих зразків публіцистики українського визвольного руху 1940—1950-их років. Більш того, досі в українській історіографії питання організації колгоспів не набуло такого глибинного розкриття. Тому сучасні дослідники історії українського селянства цей твір можуть використовувати і як унікальне джерело, і як цікаву історіографічну пам'ятку, спробу узагальненого аналізу історії сільського господарства СРСР 1930-1950-их років.

Кук В. Колгоспне рабство. - Львів: Центр досліджень визвольного руху, 2005. — 264 с.
ISBN 978-966-8041-37-2

Доступні формати:

PDF

читайте також:

90 років Біляївському району Українська Державність Brothers or Enemies: the Ukrainian National Movement and Russia from the 1840s to 1870s (англ.) Україна на межі тисячоліть (1991–2000 рр.) Українська науково-історична думка Галичини (1830-1894 рр.): рецепція національної історії Україна, яка шокує. Лабіринти історії

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.