Нарис історії Українських Січових Стрільців. Частина 1

/ історична
праця
Опис:
«До моїх читачів.
Ласкава Доля дозволила мені зберігти деякі матеріали до історії нашої визвольної боротьби.
Непевні часи, невідоме завтра… Не все це, що маю на думці, можу сказати сьогодня…
Булаби велика шкода для рідної нації, колиби будьяка буря знищила й ці малі документи, що так тісно вяжуться з ідеями наших Великих Прадідів, Дідів та нашого Пророка!
Не думаю я так вузенько, як дехто в столицях, що годі заєдно ґльорифікувати У. С. С.
А хтож це Ті У. С. С., що поклалися по важких трудах на вічний відпочинок, або ті, що Доля судила їм іще живими думати та мріяти про Найвищий Ідеал?…
Невже вони не частина нації? Та може й не найпоганіша частина… Невже їх похибки, чи слава не є виключною власністю цілого народу?
Через це й не беру серіозно на увагу ніяких вузьких підшептів…
Історія судитиме нас усіх справедливо, а не ми самі себе…
Це відома вже річ для кожнього тямучого.
Випускаю книжечки, бо так найкраще запевнити існування цього всього, що є нашим спільним скарбом, нашим сумом, одрадою, чи славою нашою.
Не маю претенсій ні на якого історика!
Даю тільки це, що вважаю святим обовязком супроти моїх Товаришів, які замість кріса, дали мені перо в руки та світливний апарат…
Судіть мене сучасники, як бажаєте! Я про вас і не думаю!
Думаю заєдно про Цих, що мене покинули на спільному шляху і про тих, що прийдуть по нас…
Рогатин 1. квітня 1923.»
Автор.

Угрин-Безгрішний М. Нарис історії "Українських Січових Стрільців". - Ч.І. - Рогатин; - Львів; - Київ: Журавлі, 1923. - 131 с.

Доступні формати:

DOC PDF

читайте також:

Українська держава за гетьманування Ю. Хмельницького (1659-поч 1663 pp.) Українська державна ідея XVII — XVIII століть: проблеми формування, еволюції, реалізації Українська державна ідея XVII — XVIII століть: проблеми формування, еволюції, реалізації Українська державність 1917-1920 Українська дивізія «Галичина» Українська дипломатія й міжнародна фінансова політика урядів Центральної Ради, Української Держави (Гетьманату) та Директорії УНР (1917–1922 рр.)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.