«Послання Мисаїла до папи сикста IV» 1476 року: реконструкція архетипу

/ релігія
праця
«Послання Мисаїла до папи сикста IV» 1476 року: реконструкція архетипу
Опис:
Назар Заторський.
«Послання Мисаїла до папи сикста IV» 1476 року: реконструкція архетипу. – Львів: УКУ, 2018. – 588 с. – (серія „Київське християнство”, т. 15).

ISBN 978-617-7637-13-3

У монографії в ширшому культурно-релігійному контексті розглядається унікальна пам’ятка богословської думки Київської митрополії – «Послання Мисаїла до папи сикста IV» 1476 р. Цей важливий документ засвідчує особливий характер взаємин тогочасної духовної та світської еліти українсько-білоруських земель великого князівства Литовського з Константинопольським патріархатом і римським Апостольським престолом в останній чверті хV ст., а також вказує на поширення тут унійної ідеї та елементів другого південнослов’янського впливу, зокрема мистецтва «плетення словес».
свою увагу автор зосередив на критичному палеографічному, текстологічному й філологічному аналізі всіх відомих списків первісної редакції грамоти Мисаїла та пізніших компіляцій, що постали на її основі. такий комплексний підхід уможливив реконструкцію архетипу грамоти – втраченого оригіналу листа.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Судова влада в Украні: історичні витоки, закономірності, особливості розвитку Homo Deus: За лаштунками майбутнього Теорія розмежування складів злочинів Село Стольне у другій половині XVIII ст. Рослини-хижаки Trade Unions in Russia and Ukraine, 1985–95 (англ.)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.