Репрезентація архетипів у гендерних стереотипах української культури

/ наукова
праця
Репрезентація архетипів у гендерних стереотипах української культури
Опис:
Грабовська І., Купцова Т., Талько Т.

Репрезентація архетипів у тендерних стереотипах української культури. Монографія. - К.: Видавець ПП Лисенко М.М, 2012 - 196 с.

ISBN 978-617-640-035-6

У монографії вперше в українській філософи досліджується вплив архетипів культури на формування стереотипних уявлень про чоловіче та жіноче у міфологічній свідомості пращурів сучасних українців, виявляються особливості репрезентації архетипів у тендерних стереотипах, притаманних культурі Київської Русі, а також гуманістичній, бароковій та проенітницькій культурним традиціям. Виявлено характер впливу архетипів на відображення фемінного та маскулінного у модерному та постмодерному філософському, літературному, культурологічному та політичному дискурсах.

Загострення уваги на метафізичному зрізі процесу формування тендерних стереотипів у взаємозв’язку з архетипним підґрунтям вітчизняної культури дозволило виявити глибинні причини існування патріархатно-есенціалістських уявлень про сутність фемінного та маскулінного і відповідної їм гендерно-рольової диференціації в українському суспільстві, тим самим сприяючи створенню дієвих проектів зміни суспільної свідомості у плані тендерної паритетності.

Доступні формати:

DJVU

читайте також:

«Teraturgema» Афанасія Кальнофойського як джерело з генеалогії князівських родин «Український історик»: генеза, тематика, постаті #CrimeaIsOurs. History of the Russian Myth (англ.) #КрымНаш. Історія російського міфу 100 великих чудес України Україна під большевиками (1919–1939)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.