Роздоріжжя. Книга 3

/ історична
праця
Роздоріжжя. Книга 3
Опис:
ретя книга трилогії, як і дві перші - «Повернення із забуття» та «Протистояння», на документальній основі відтворює період участі кавалерійського полку під командуванням Ф. Гребенка у бойових діях проти армії УНР у складі російсько-більшовицьких війську січні-травні 1919 року. 1 червня 1919 року, самовільно знявшись з більшовицького фронту кавалерійський полк Ф. Гребенка під приводом переходу на денікінський фронт 10 липня 1919 року прибув до міста Тараща, де Ф. Гребенком полк було переформовано на кавалерійську бригаду .
У зв’язку з більшовицьким заколотом, коли комуністи перехопили ініціативу в свої руки, 16 липня 1919 року бригада вирушила на денікінський фронт і взяла участь у боях проти армії генерала А.Денікіна під Лубнами, де 18 серпня 1919 року Ф. Гребенка було важко поранено.
Лікуючись у більшовицькому шпиталі у Клинцях Чернігівської губернії (тепер - Курська область Російської Федерації), Ф.Гребенка було заарештовано й засуджено «трійкою» військового трибуналу та відправлено 26 жовтня 1919 року до в’язниці управління особливого відділу ВЧКу Москві, де його сліди за загальновідомими обставинами «втрачаються», оскільки з ВЧК ніхто не повертався на волю.
Видання призначено для масового читача та всіх зацікавлених правдивою історією боротьби українського народу за незалежність України.

Доступні формати:

PDF DJVU

читайте також:

Зоряні розенкрейцери Кастанеда К. Учення Дона Хуана Алхімія слова Альбоми. Том 1 Альбоми. Том 2 Артеґраунд. Український літературний істеблішмент

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.