Соціологія. Загальноісторичні аналізи. Політика (збірка)

/ наукова
праця
Опис:
Книга являє собою збірник соціологічних, історичних та політологічних праць одного з провідних західних соціологів XIX—XX ст. М. Вебера (1864—1920). Ідейно-теоретична спадщина цього мислителя й сьогодні продовжує лишатися в центрі дискусій вчених-гуманітаріїв і суспільствознавців. До збірника увійшли роботи, в яких обґрунтовано Веберове бачення предмета і методу соціології, змісту окремих соціологічних категорій, проблем ціннісного підходу в соціології, а також роботи М. Вебера в галузі соціології релігії, у яких розкрито вплив релігійної етики на господарську поведінку людей і суспільне життя загалом. Збірник містить праці М. Вебера, присвячені аналізові специфіки економічних відносин в античному світі та соціальних причин занепаду античної культури, а також роботи, де аналізуються політика як різновид професійної діяльності, взаємозв'язок між політикою і етикою, осмислюються перспективи розвитку західної демократії.
Розрахована на соціологів, філософів, істориків, політологів, культурологів, усіх тих, хто цікавиться питаннями соціологічної теорії, методології суспільного пізнання, політології та культурології.

ЗМІСТ:
Соціальні причини занепаду античної культури Господарство і суспільство у Римі періоду імперії
Господарство і суспільство як загальні поняття
Свобода і примус у правових спільнотах
Політичні спільноти і господарство
Про деякі категорії соціології розуміння
Три чисті типи легітимного панування
Покликання до політики
«Об'єктивність» соціально-наукового пізнання
Сенс «свободи від оцінок» у соціальних науках
Про внутрішнє покликання до науки
Попередні зауваження до «Зібрання праць із соціології релігії»
Аскетичний протестантизм і капіталістичний дух
«Церкви» і «секти» у Північній Америці
Господарська етика світових релігій. Вступ
Напрями і щаблі релігійного заперечення світу
Читаючи Вебера. Післямова
Примітки
Іменний покажчик
Предметний покажчик

Доступні формати:

DOC

читайте також:

90 років Біляївському району Українська Державність Brothers or Enemies: the Ukrainian National Movement and Russia from the 1840s to 1870s (англ.) Україна на межі тисячоліть (1991–2000 рр.) Українська науково-історична думка Галичини (1830-1894 рр.): рецепція національної історії Україна, яка шокує. Лабіринти історії

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.