З історії рідної землі

/ історична
праця
З історії  рідної землі
Опис:
У цій книзі зроблена спроба подати історію заснування і розвитку сіл Лівобережної України на основі історичних літописних матеріалів. Опрацьовані давні рукописні дані так званого Рум'янцівського перепису (1763-1765 рр.), де вперше названі прізвища й імена господарю дворів сіл Олександрівки і Верхолісся що жили в ту пору. Окрім вказаних документальних відомостей, приводяться історичні дані про життя цього краю з більш давніх часів - ХV-ХVІ століть (так званої польської доби) і зроблені обґрунтовані припущення про існування цих сіл задовго до їх першого літописного згадування. У книзі приводяться багато історичних, енциклопедичних та маловідомих даних про життя регіону Крюківщини і прилеглих територій Чернігівщини (Сосницький повіт. Киселіаська сотня}. Не претендуючи на літературну досконалість, книга значима великою кількістю історичних першоджерел, знанням регіону та життя місцевою етносу населення, земляків.
Книга проникнута любов'ю до рідного краю і написана для увіковічення пам'яті земляків часів кріпаччини, буремних лихих літ воєн, революцій, насильницької колективізації, розкуркулення, голодомору, фашистської окупації, Великої Вітчизняної війни, тяжкого повоєнного періоду і може бути цікавою для корінних жителів і вихідців з Чернігівщини, а також для молоді при вивченні історії рідної землі.

Крекотень С.Я. 3 історії рідної землі. - Ніжин ТОВ «Видавництво «Аспект-Поліграф» 2009. - 232 с.: іл.
ISBN 978-966-340-326-7

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Українська держава за гетьманування Ю. Хмельницького (1659-поч 1663 pp.) Українська державна ідея XVII — XVIII століть: проблеми формування, еволюції, реалізації Українська державна ідея XVII — XVIII століть: проблеми формування, еволюції, реалізації Українська державність 1917-1920 Українська дивізія «Галичина» Українська дипломатія й міжнародна фінансова політика урядів Центральної Ради, Української Держави (Гетьманату) та Директорії УНР (1917–1922 рр.)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.