список книг:

Філософські книги



Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті
Нова книжка всесвітньо відомого філософа, математика, науковця Насіма Ніколаса Талеба, автора світового бестселера «Чорний лебідь».
Буддизм. Філософія порожнечі Буддизм. Філософія порожнечі
Ця книга є першим в Україні фундаментальним дослідженням з філософії буддизму. Водночас вона є першою у своєму роді спробою дослідити буддизм не як строкате розмаїття доктрин окремих шкіл та напрямків, а як живе, внутрішньо цілісне філософсько-релігійне вчення, що постає на базі спільної для всіх його напрямків філософії – філософії порожнечі.
Егоїстичний ген Егоїстичний ген
«Егоїстичний ген» — перша і водночас визначна книжка Річарда Докінза, що досі залишається найвідомішою його працею і навіть через 40 років інтригує та не втрачає своєї актуальності. «Ми є машинами для виживання — самохідними роботами, що сліпо запрограмовані на збереження егоїстичних молекул, відомих як гени», — саме так проголошує автор. У чому ж полягає «егоїстичність» генів? Чому вчений так безжально висловлюється про людей? Які погляди відстоює? Річард Докінз наполягає на тому, що саме ген, а не особина є одиницею природного добору. Несподівано, чи не так? Але це ще не все. Альтруїзм автор пояснює не підсвідомим намагання зберегти вид, а саме егоїстичністю генів: вони вдаються до найвигіднішої стратегії, щоб залишити у вічності часточку себе. Більше того, Докінз — той, хто вперше ввів поняття «мем», що є аналогом гена в живому організмі, але не на рівні біології, а на рівні культури. І якщо ми впевнені, що тільки залишивши потомство, продовжимо себе у вічності, то Докінз стверджує, що це геть не так: через кільканадцять поколінь від наших генів і сліду не буде, а от меми, створені нами, справді існуватимуть вічно.
Жага свободи Жага свободи
Корабель шаленців Корабель шаленців
У суспільстві упродовж усієї історії людства завжди були такі особистості, які своїм психоемоційним станом суттєво відрізнялися від загалу. Їх часом називали божевільними чи психічно хворими безумцями — але де межа між безумством та геніальністю? Іноді таких людей іменували юродивими, але чи не могли вони глибше за інших пізнати світ і наблизитися до святості? Мандрівка «Кораб­лем шаленців» є унікальною нагодою простежити історію розвитку і трактування понять шаленства, ейфорії, манії, екстазу, юродства, мудрості і глупоти у літературі, живописі, психології, у суспільній та релігійній думці від античних часів до сьогодення — крізь різні культури та епохи. Книжка буде цікавою усім, хто захоплюється філософією, літературознавством, релігієзнавством, психологією, а зрештою — кожному, хто замислюється над людською природою і прагне глибше її пізнати.
Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього
Дослідження, яке ламає уставлені уявлення про земну історію від появи людини і народження мови до наших днів та примушує задуматись: шлях розвитку наших предків міг би бути зовсім іншим.
Мати чи бути? Мати чи бути?
Книга містить соціопсихологічний аналіз двох способів існування сучасної людини в межах принципів «володіння та буття»: егоїстичний та альтруїстичний, пасивний і активний, солідарний і антагоністичний, а також пошук виходу з кризи «суспільства тотальної відчуженості» шляхом самовдосконалення і за допомогою методики «соціальної терапії».

Фромм, Еріх. Мати чи бути? : пер. з англ. / Еріх Фромм. — К.: Укр. письменник, 2010. — 222 с. — (Світло світогляду). — Бібліогр.: с. 215—222.
ISBN 978-966-579-262-8
Мистецтво війни
«Мистецтво війни», дослівно: «Закони війни учителя Суня» — стародавній китайський трактат, авторство якого приписується генералу й стратегу Сунь Цзи, що жив наприкінці періоду Чуньцю або ж на початку або на початку періоду Чжаньго

Вважається, що трактат був провідним підручником із військової стратегії та тактики свого часу. Описані в трактаті принципи та ідеї зберігають свою актуальність не тільки для військової справи, а й для інших видів людської діяльності, в яких існує протиборство й необхідне стратегічне планування, зокрема в бізнесі та менеджменті.

«Закони війни» — найдревніший трактат із військової стратегії в історії, найбільш знаменитий та впливовий із «Семи класичних військових творів». Сунь Цзи підкреслював важливість правильного вибору позиції у військовій стратегії. Вибір позиції зумовлений як об'єктивними фізичними умовами на місцевості, так і знанням про суб'єктивні особливості супротивників. Уміле планування передбачає швидке реагування на зміну положення, при цьому внаслідок зіткнення планів супротивників створюються складні й несподівані ситуації.
Потік. Психологія оптимального досвіду Потік. Психологія оптимального досвіду
Щастя — це те, чого прагне людина. Його можна досягнути через визнання, красу, любов або багатство, але чи знаємо ми, що таке щастя саме по собі? Автор книги «Потік. Психологія оптимального досвіду» пропонує концепцію, яка допоможе бути щасливим, досягати успіху та поліпшити якість життя. Вона не надає готових відповідей та універсальних порад, зате дасть уявлення про саме щастя як про оптимальне переживання творчості, радості та реалізації потенціалу.
Сила життя. Гедоністичний маніфест Сила життя. Гедоністичний маніфест
Написавши понад тридцять книг, - від першої "Живіт філософів" (1989) до "Трактату атеології" (українське видання 2010 року), - відомий французський філософ Мішель Онфре вирішив зібрати найголовніші свої ідеї в одній книзі.
Сила моменту Тепер. Посібник із духовного просвітлення Сила моменту Тепер. Посібник із духовного просвітлення
Філософія самотності Філософія самотності
Філософія свободи Філософія свободи
Свобода – один з найцікавіших феноменів існування людини. Це багатовимірне філософське явище, що включає онтологічні, метафізичні, політичні й особистісні аспекти.
Чарунки долі Чарунки долі
«Чарунки долі» - це збірка есеїв, у якій немає наскрізного сюжету, втім, окремі оповідки пов’язані між собою. В них вигулькують ті ж самі імена й історії, але в різних контекстах - так, зрештою, і плететься тканина людської долі та історії.