Бібліотека. Том 03. Грицай Я. та П. А рани не гоїлися. Спомини

/ історична
спогади
Бібліотека. Том 03. Грицай Я. та П. А рани не гоїлися. Спомини
Опис:
Грицай-'Чорнота', Ярослав.
А рани не гоїлися: Спомини "Чорноти" / Ярослав Грицай-'Чорнота', Параскевія Грицай . – Торонто; Львів : Літопис УПА, 2001 . – 330 с. : іл. – (Літопис української повстанської армії ; Т.3 . Бібліотека) . – На укр. яз. - ISBN 966-95674-5-9 .

У книзі описані спогади чотового командира УПА Чорноти про події, які відбувалися в 1943-1945 роках на Закерзонні, та про його страдницьке життя в більшовицьких тюрмах та концтаборах Сибіру. В той час на етнічних українських землях, що були передані комуністичній владі Польщі, зокрема на теренах Холмщини, частково Сокальщини, склалася нестерпно трагічна ситуація. Шовіністичні польські банди, підтримувані більшовицьким НКВД, застосовували проти українців варварський, кривавий терор. Бандити палили і грабували села, вбивали не лише чоловіків, але й жінок і дітей. На щастя, їх криваві дії зупинили відділи Української Повстанської Армії, які прийшли на допомогу місцевій самообороні. Невдовзі головні вогнища банд були ліквідовані повстанцями.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

...Бігом марш! Усе життя розлукою було Харків, Харків... Бухара Володимир Шевченко. Від Кулунди до Чорнобиля Сповідь киянина еротомана

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.