Австрійська Галичина

україна історія
Австрійська Галичина
Опис:

Ця книга - діалог істориків, географів, літературознавців, письменників і публіцистів про час і простір підавстрійської Галичини від кінця XVIII ст. до Першої світової війни, розпаду Дунайської монархії. Насамперед показано історичну спадщину "довгого" ХІХ ст. У цей час у складі Австро-Угорської монархії Галичина стала нафтовим Клондайком та Ельдорадо - одним зі світових центрів видобутку "чорного золота". В кінці ХІХ - на початку ХХ ст. до неї була прикута увага багатьох політиків і міжнародних компаній: на певний час край став об'єктом конкуренції між представниками великого капіталу. У столиці Галичини з'явилася перша на українських землях газета, запущено дирижабль, залізничний потяг і трамвай, на базі дрогобицької нафти винайдено гасову лампу. Там з'явилися перші українські партії, наукові товариства, студентські об'єднання, кооперативні структури, парамілітарні і скаутські організації, бальнеологічні курорти, футбольні та хокейні команди. Карпатський край кінця ХІХ - початку ХХ ст. став П'ємонтом не лише для українців, але й поляків, які здобули неоціненний управлінський досвід у Галицькому сеймі і Віденському парламенті; батьківщиною для галицьких євреїв, які теж бажали політичних свобод, національно-державного усамостійнення. Така подорож в австрійську/підавстрійську Галичину дозволить краще зрозуміти трагедію і велич історії не лише цього краю з кінця XVIII ст. до Першої світової війни, але й всієї України. України, яка завжди прагнула єднання, миру, господарського і культурно-освітнього поступу.

Доступні формати:

PDF FB2 EPUB MOBI

читайте також:

Євромайдан. Хроніка відчуттів Формування системи соціального забезпечення в УСРР (1919—1922 рр.). Організаційна структура та функції Соціальне забезпечення в УРСР (20–30-ті роки ХХ ст.) Українці в Аргентині 1897-1950. Творення громади Усi гетьмани України Четверта республіка. Чому Європі потрібна Україна, а Україні - Європа

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.