Діяльність Галицького митрополита Андрея Шептицького в джерелах

/ наукова
стаття
Опис:
Спадщина Андрея Шептицького: духовність, діяльність, мораль. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2015.


У статті коротко систематизовано різні групи джерел, що розкривають діяльність Галицького митрополита УГКЦ Андрея Шептицького(1864-1944) в Україні та за її межами.

Серед опублікованих джерел виділено наступні групи: офіційні документи Католицької Церкви і Київської Церкви (Документи усіх Вселенських соборів; рішення перших семи Вселенських соборів; Документи Другого Ватиканського собору; булли, апостольські листи, енцикліки різних Римських архієреїв Лео ХІІІ, Пія Х, Бенедікта ХV, Пія ХІ, Пія ХІІ; канонічно-правові документи Католицької і Київської Церкви), статути чернечих орденів, чинів і згромаджень, документи, що були створені самим А.Шептицьким; матеріали «Митрополит Андрей Шептицький і греко-католики в Росії: 1899–1917» і «Світильник істини» – про діяльність ЛБА в 1928–1944 рр.; спогади: Шептицької Софії з Фредрів та сучасників митрополита в окремих збірниках.

Серед неопублікованих джерел: матеріали беатифікаційного процесу; матеріали, що містять протилежну точку зору щодо канонізації митрополита; матеріли Інституту пам’яті жертв катастрофи і героїв опору Яд-Вашем; звіт «Ватикан і Голокост» Міжнародної католицько-юдейської історичної комісії держави Ватикан і Міжнародного єврейського комітету.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.