До питання мистецтвознавчого термінологічного словникарства: провідні терміни й поняття ювелірних прикрас кримських татар

/ наукова
стаття
Опис:
Культура народов Причерноморья. – 2012. – №221.


Ще наприкінці XIX – початку XX ст. вчені, громадські та культурні діячі різних національностей, які відзначали самобутність народного мистецтва кримських татар, говорили про необхідність збереження, розвитку матеріальної та художньої культури народу. Безцінні свідоцтва матеріальної та духовної культури народу розсіяні по музеях, зібраннях і приватних колекціях колишнього СРСР та за кордоном. Записуючі усні свідчення, вивчаючі письменні джерела, працюючі у архівах і фондах музеїв, частка яких перебуває за межами України, проводилось дослідження, результатом якого є виведені з небуття назви творів кримськотатарського декоративного мистецтва, розроблений їх термінологічний лексикон, приведені дослівний переклад, коротка характеристика виробів, технік і прийомів їх виготовлення, значення у побутовому житті. Частка цього дослідження представлена у даній роботі.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.