Два дослідження календарних звичаїв українців: етнографічний реалізм чи ні?

/ наукова
стаття
Опис:
Етнічна історія народів Європи: Збірник наукових праць. Випуск 47. – К., 2015.


На основі теорії американського етнографа Джона ван Маанена про існування в етнографії трьох описових стилів – реалістичного, сповідального та імпресіоністичного, у статті здійснена спроба дослідити, чи Степан Килимник та Олекса Воропай дотримувались реалістичного підходу у дослідженні українських календарних звичаїв. Також у статті пояснюється, чим відрізняються етнографічні дослідження цих науковців. С.Килимник та О.Воропай, на відміну від Джона ван Маанена, у своїх працях зосереджували увагу на об’єкті дослідження, а не значенні досвіду людей. Окрім того, Джон ван Маанен чітко описував методи, які він застосовував у своїх етнографічних дослідженнях, чого не робили С.Килимник та О.Воропай.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.