Герой нашого часу (вид. 1930)

/ художня
нарис
Герой нашого часу (вид. 1930)
Опис:
Репортаж про Закавказзя 1929 року.
Харків - ДВУ - 1930.
---------------------------
Першочергова задача, що ставили собі автори - зруйнувати романтичне уявлення про Закавказзя, яке було сформоване свого часу "буржуазними" митцями типу Лєрмонтова та Марлінського. Репортаж, звісно, подає усякі етнографічні деталі - стара архітектура, національні типи, "неправильний" гірський рельєф місцевостей (заважає розвитку індустрії).
Та головним чином подається погляд людини промислової доби. Всебічні описи різних новітніх інженерних споруд Закавказзя. Невеличкі ельстани: Загес, Равабуд тощо. Підноситься розбудова старих міст сучасною архітектурою. Та навіть це автор не розглядає як речі надсучасні, в тексті Полторацький передбачає атомову енергетику та соняшні електростанції.
Багато світлин ледь не з кожного кроку подорожі. Хоча й не дуже якісним апаратом.
----------------------------------
Олексій Полторацький - один з теоретиків українських панфутуристів. Пропагував "літературу факту". Для своїх мандрівних нарисів вигадав термін: фактажі.

Дан Сотник (Данило Іванович Сотник) - фаховий світляр. Колишній вояк армії УНР. Супроводжував Полторацького у багатьох мандрах. Надалі загинув у в'язниці НКВС.

Доступні формати:

PDF DJVU

читайте також:

Багато неба (збірка) Бенкет (двомовний) Будні Станція Пугаловська Таємниці львівської кави ТАКЕ

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.