Наголосові особливості суфіксальних вербативів недоконаного виду суфіксально-кореневого акцентного типу в південно-західному наріччі української мови

/ наукова
стаття
Опис:
Проблеми гуманітарних наук. Серія: Філологія. – 2015. – Вип. 36.


У статті проаналізовано акцентуаційні особливості суфіксальних вербативів дев’ятого структурного класу (з тематичним суфіксом -и-), що характеризуються процесуальною, частково – відзвуковою, ітеративною семантикою, як і грамемою недоконаного виду. Більшість з них семантично, морфологічно й акцентуаційно закорінена в мову праслов’янської спільноти. Усі вони демонструють парокситонну акцентуацію у презенсних формах. Бойківські й закарпатські говірки відзначаються співвіднесеністю акцентуації презенсної форми першої особи однини з південними говорами, варіантами української літературної мови, як і сучасної, – наголошенням флексії.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.