Подорожні нотатки отця Юрія Мицика, професора

/ історична
спогади
Опис:
Мицик Ю. А. Подорожні нотатки отця Юрія Мицика, професора / о. Юрій Мицик // Забутою Україною: нариси і нотатки / Борис Матющенко, Юрій Мицик, Микола Чабан, Юрій Шковира. - Дніпропетровськ: ІМА-прес, 2008. - C. 319-381.

Краткий обзор (реферат): В останній декаді липня під егідою кафедри історії Національного університету "Києво-Могилянська академія" і за сприяння Кам'янець-Подільського та Уманського педагогічних університетів, а особливо — Національного університету "Острозька Академія" відбулася історико-краєзнавча експедиція науковців, журналістів і письменників Києва та Дніпропетровська. Маршрут подорожі проліг по десяти областях Правобережної та Західної України і склав понад 3000 км. Мандрівники мали змогу відвідати й обдивитися численні історичні, архітектурні та культурні пам'ятки, природні об'єкти, насамперед замки, бойовища, місця діяльності видатних українців. Назву тільки головні пункти подорожі: Біла Церква, Брусилів, Житомир, Звягель (Новоград-Волинський), Корець, Гоща, Остріг, Дермань, Почаїв, Кременець, Дубно, Славута, Заслав (Ізяслав), Шепетівка, Рівне, Клевань, Луцьк, Берестечко, Вишневець, Збараж, Тернопіль, Ярмолинці, Сутківці, Кам'янець-Подільський, Жванець, Хотин, Нова Ушиця, Муровані Курилівці, Могилів-Подільський, Лядова, Гонтівка (Серби), Умань та ін. По завершенні експедиції ми з подивом виявили, що наша мандрівка майже цілком співпала з подорожжю Тараса Шевченка Волинню й Поділлям. В результаті було зібрано величезний матеріал, наукова обробка якого ще попереду. Окремої розповіді заслуговують також наші паломницькі спостереження. Зараз же хочеться поділитися першими враженнями від подорожі, хоча б у найстислішому вигляді.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Балта – Бруклін – Балтимор. Історії та малюнки з імміграції… Перехрестя долі Українська дивізія «Галичина» (вид. 2012) Незабутні дні (збірка) Мураха у скляній банці. Чеченські щоденники 1994–2004 рр. Серед дикунів Нової Гвінеї

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.