Про початок пройменування козаків (початок, переклад на сучасну українську)

/ історична
документ
Про початок пройменування козаків (початок, переклад на сучасну українську)
Опис:
Рукопис взято з сайту "Дом живоначальной Троицы" Свято‐Троїцької Сергієвої Лаври. Як видно з печатки на одній з перших сторінок рукопису, він зберігався у бібліотеці Московської духовної академії.

Головний сюжет рукопису – боротьба козаків під керівництвом Б. Хмельницького проти Польщі. Розповідь обривається перед смертю Богдана Хмельницького: можливо, саме у цей час вона була написана. За деякими даними, шрифт рукопису – напівустав київського типу, який виходить із вжитку в XVII ст. Деякі інші особливості тексту також дають підставу стверджувати, що автор був українцем.

Версія про походження козаків, викладена у рукописі, зараз не підтримується. Проте вона була загальноприйнята у свій час, її можна зустріти в кількох інших творах козацьких істориків. Тому вона, безперечно, також заслуговує на увагу і ретельне дослідження. Принаймні, першоджерел такої давності у дослідників козацтва є дуже мало.

Даний рукопис був серед джерел, на які історик Д.Н. Бантиш‐Каменський (1788-1850) опирався при написанні своєї книги "Історія Малої Росії".

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Листи «Закордот» в системі спецслужб радянської України: Збірник документів Українське державотворення. Акт 30 червня 1941. Збірник документів і матеріалів Українська ідентичність і мовне питання в Російській імперії: спроба державного регулювання (1847–1914). Збірник документів і матеріалів Українська інтелігенція і влада: Зведення секретного відділу ДПУ УСРР 1927–1929 рр. Українська революція: Документи, 1919–1921

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.