Тисячі кілометрів (вид. 1931)

/ художня
нарис
Тисячі кілометрів (вид. 1931)
Опис:
ДВОУ-ЛіМ - 1931.
---------------------
Ця книжка є збірка мандрівних нарисів з подорожів автора у Середній Азії кінця 1920-х. Напочатку перший цікавий репортаж «Самарканд» - Василь Мисик у складі невеличкої експедиції відвідує Туркменістан, де будується маштабна зрошувальна система Равабуд. Та здебільшого твір подає не це, а незвичний побут Туркменії – місто Самарканд, збудоване з необпаленої глини, східні звичаї, зневажений стан місцевого жіноцтва у запиналах тощо.

Надалі великий репортаж «Казакстанська маґістраля». Туркестано-Сибірська маґістраля - це ще один маштабний проєкт радянської влади у галузі залізничних шляхів. Та знову, зовсім не це привертає увагу. Зі справжнім мистецьким хистом відтворена подоріж залізницею Казакстаном. Якісь направду моторошні картини «спустошених земель», де можна їхати по декілька днів і бачити лише одноманітні сірі краєвиди ніби після атомової війни. Імовірно це найцікавіший твір у збірці.

Завершує збірку репортаж «День у старій Бухарі». Цього разу учасники експедиції опиняються у стародавньому місті сучасного Узбекистану. Знову екзотика – якісь колосальні напівзруйновані стіни старого міста, метушня східнього базару, буяння фарб туркезової майоліки. Але й страшенний бруд та вкрай антисанітарні умови життя тубільців. Слід сказати – у складі усієї експедиції були й іноземці (зокрема англійці). У цьому третьому нарисі із цими англійцями провадиться найбільше дискусій з приводу загарбницької колонізаторської політики Англії і м’яко оминається роля «повстанської армії Фрунзе» (яка захопила для більшовиків усі ці східні країни).

Доступні формати:

PDF DJVU

читайте також:

Українська ідея. Перші речники Українська націологія: XIX-початок XX століття (Історичні нариси) Українська націологія: між світовими війнами (Історичні нариси) Українська Повстанська Армія: історія нескорених Українська Повстанська Армія: історія нескорених Українська Повстанська Армія: історія нескорених

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.