Топос марності земних благ в українській бароковїй поезії

/ наукова
стаття
Опис:
Наукові записки Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди. Серія: Літературознавство. – 2009. – Вип. 1 (2).


Джерелом літературного мотиву Vanitas можна вважати Святе Письмо, а саме книгу Еклезіяста. Згідно з християнським віровченням, життя людини крихке і швидкоплинне, а земні блага зрадливі та минущі. Отже, справжній християнин має уникати проявів світової марноти й готуватися до вічного життя на небесах. Політична нестабільність, криваві війни, численні релігійні та соціальні конфлікти у Європі XVІІ ст. давали можливість особливо гостровідчути нікчемність людських прагнень та сприяли яскравому втіленню ідеї Vanitas як в образотворчому мистецтві, так і в літературі. У пропонованій статті розглянуто особливості розробки топосу марності земних благ в українській поезії XVІІ–XVІІІ ст., а також окреслено комплекс художніх засобів, що їх використовували барокові автори для розкриття ідеї тлінності насолод світу.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.