Твори в 60-ти томах. Том 36. Щоденники 1974 р.

/ історична
документ
Опис:
36-й том «Щоденників без купюр» Леся Танюка завершує 1974 рік (вересень-грудень). У першій його частині – реакція на «Голос з українського табору» М. Шаповала («Українська хата. 1913), прокламація Центральної Ради «До українського народу» (1917), есей автора «Комунізм як минуле» (українець як антитеза комунізмов), матеріали про змову Сталіна з Гітлером (1939), реакція на вихід книги Л. Танюка «Марьян Крушельницкий» (російською – у Москві) і книги Гордона Крега (українською – в Києві), після чого Київ «зарізав» підготовлене Л. Танюком до друку двотомне видання спогадів Андре Антуана (переклад з французької). Театральні вистави, література по обидва боки колючого дроту, політика, самвидав.
У книзі рясно подано оригінальне листування (остання українська княгиня пані Орися Стешенко, внучка М. Старицького, поет Богдан Бойчук й архітектор Тит Геврик (США), канадський українець Петро Кравчук (Торонто), харківські актори учні Леся Курбаса Лесь Сердюк і Роман Черкашин.
В сюжеті щодення – смерть Василя Шукшина (Шукшин і Григір Тютюнник) самогубство сценариста Г. Шпалікова й міністра культури К. Фурцевої, тексти А. Сахарова, О. Мацкіна (про Леся Курбаса) – Параджанов, Віктор Некрасов, Надія Суровцова, поезії: Михайля Семенка, Вадима Делоне, Миколи Гумільова та репресованих українців.
Книгу традиційно завершує іменний покажчик.

Танюк Л.С. ТВОРИ. Щоденники без купюр. В 60-и томах. Том 36. 1974 р. (вересень-грудень). — К.: «Альтерпрес», 2015. — 657 c.
ISBN 966-542-189-1 (серія)
ISBN 978-966-542-585-4 (т. XXXVI)

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Листи «Закордот» в системі спецслужб радянської України: Збірник документів Українське державотворення. Акт 30 червня 1941. Збірник документів і матеріалів Українська ідентичність і мовне питання в Російській імперії: спроба державного регулювання (1847–1914). Збірник документів і матеріалів Українська інтелігенція і влада: Зведення секретного відділу ДПУ УСРР 1927–1929 рр. Українська революція: Документи, 1919–1921

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.