Журнал военных действий (рос.)

/ історична
нарис
Опис:
Вперше надруковано у журн. «Киевская старина», 1900, кн. 12, стор. 336—346.

Автограф на 8 аркушах in folio з рядом авторських поміток і поправок зберігається у відділі рукописів Державної публічної біблі­отеки ім. Салтикова-Щедріна в Ленінграді («Архивн. сб.» ІV.551).

Подається за автографом.

У 1796—1808 рр. Котляревський перебував на військовій службі.

На початку воєнних дій з Турцією у 1806 р. його було призна­чено ад'ютантом генерала Мейєндорфа. Армія генерала І. Міхельсона, до складу якої входив і 2-й корпус під командуванням генерала Мейєндорфа, окупувала Молдавію і Бессарабію. В середині листопа­да 1806 р. 2-й корпус російської армії форсував Дністер біля Дубосар, оволодів Бендерами і разом з іншими частинами російської армії підійшов до Ізмаїла. Під час цього переходу штабс-капітан Котлярев­ський, виконуючи важливі доручення командування, «отличил се­бя,— за словами генерала Мейєндорфа,— неустрашимостью». Особ­лива заслуга Котляревського у перший період воєнної кампанії, як записано в його формулярних списках, у «склонении буджацких та­тар(Буджацькі татари населяли південну частину теперішньої Мол­давії.-Ред.) быть приверженными России, в чем успел и атаманов их при­вел в российский стан, за что всемилостивейше пожалован орденом св. Анны 4-го класса».

Доступні формати:

FB2

читайте також:

Українська ідея. Перші речники Українська націологія: XIX-початок XX століття (Історичні нариси) Українська націологія: між світовими війнами (Історичні нариси) Українська Повстанська Армія: історія нескорених Українська Повстанська Армія: історія нескорених Українська Повстанська Армія: історія нескорених

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.