Діяльність військової секції при дипломатичній місії у Варшаві (грудень 1919 – липень 1920 р.). Частина 2

/ історична
стаття
Опис:
У війні з російськими білогвардійцями уряд УНР втратив контрольовані ним терени Правобережної України, а вцілілі українські військові з'єднання, опинившись на Волині оточені білогвардій-ськими, більшовицькими та польськими військами, були змушені перейти до партизанських форм боротьби і ирушили в рейд у ворожий тил. Подальший успіх національно-визвольної боротьби тепер залежав від наявності в уряду УНР сильного союзника. Вірячи в тимчасовість такого становища, українські лідери на чолі з головою Директорії УНР Головним Отаманом С.Петлюрою обрали курс на союз з Польщею, у спілці з якою і сподівались успішно протистояти агресії більшовицької Росії.
Діяльність військової секції при дипломатичній місії УНР у Варшаві фактично й сьогодні залишається маловідомим аспектом українсько-польського діалогу в 1920 р. Секція здійснювала свою роботу впродовж грудня 1919 р. — липня 1920 р. В обов'язки секції входила опіка над українськими військовополоненими в польських таборах, перевезення українських полонених із інших країн Європи до Польщі, формування українських регулярних частин, матеріальне постачання армії, налагодження контактів з представниками інших держав. Секція мала як багато успіхв, так і невдач через об'єктивні причини, які в основному залежали не від неї.
// Київська старовина [Журнал; № 5-6] (2003)

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 1 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 3 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 5 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 6. Книга 1 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 6. Книга 2 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 7

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.