Archival sources about V.Chornovil that are stored in the Central State Archive of Public Organizations of Ukraine (англ.)

/ наукова
стаття
Опис:
Сумський історико-архівний журнал. №XXIV. 2015


У цій статті зроблений огляд джерельної бази дослідження одного з відомих українських громадсько-політичних і державних діячів ХХ століття – В’ячеслава Чорновола. Зрозуміти історичну реальність, історичну постать чи історичні процеси неможливо, як відомо, без вивчення інформації, яку містять джерела – реалії людської діяльності. У цьому контексті, пріоритетом для дослідників вивчати матеріали, що зберігаються у фондах архівів. Вивчення архівних документів має важливе значення для вивчення такої неординарної особистості української історії, як В.Чорновіл. Тому у цій статті розглядається про те, яку інформацію про В.Чорновола можна знайти у фондах Центрального архіву громадських об’єднань України (ЦДАГО України). Виявлені в ЦДАГО України джерела містять об’ємну, ґрунтовну й різноманітну інформацію. Вони охоплюють різні періоди його життя та сфери діяльності. В них міститься інформація про його батьків, навчання, роботу в ЗМІ, громадсько-політичну діяльність, а також особливості провадження слідчих і судових дій над ним у кінці 1960-х – на початку 1970-х років. Цей великий джерельний комплекс матеріалів ще не отримав ретельного наукового вивчення.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 1 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 3 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 5 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 6. Книга 1 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 6. Книга 2 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 7

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.