Архівна україніка та проблема атрибуції авторства дослідників історії Української революції 1917–1921 рр.

/ наукова
стаття
Опис:
Етнічна історія народів Європи: Збірник наукових праць. Випуск 61. – К., 2020.


У статті досліджується проблема персоніфікації історіографії Української революції 1917–1921 рр., наголошується, що дослідницька робота складається з комплексу пошуків і ґрунтовне дослідження архівної україніки за межами України сприятиме активізації процесу атрибуції авторства дослідників революційної доби через розкриття їх псевдонімів і криптонімів.

Наголошується, що досліджуючи різні аспекти історіографії Української революції 1917–1921 рр., що вимагає охоплення та залучення до аналізу численних публікацій з періодичних та книжкових видань, дослідники постійно зустрічаються з анонімними, псевдонімними та криптонімними друкованими і рукописними працями, розшифрування яких потребує багато часу, зусиль і пошуків. Акцентовано увагу, що однією з найскладніших проблем в справі атрибуції авторства є встановлення справжнього прізвища серед кількох авторів-претендентів, коли треба здійснити комплекс заходів: ознайомитись з біохронікою авторів-претендентів, з’ясувати детальніше коло наукових інтересів цих авторів за аналізом інших їх публікацій, визначити місце та рік видання, видавництво чи друкований орган, де вийшла та чи інша публікація, нарешті зіставити ці факти для отримання відповідного результату. Зроблено висновок, що проблема атрибуції авторства дослідників Української революції 1917–1921 рр. є складовою частиною проблеми персоніфікації вітчизняної історії в цілому, має багато аспектів дослідження і потребує подальшого ґрунтовного вивчення та узагальнення. Автор переконаний, що подальший прогрес у розв’язанні проблеми атрибуції авторства, тобто розкритті та авторизації псевдонімів і криптонімів, пов’язаний з успішним використанням матеріалів архівної україніки.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.