Арсен Річинський «Проблєми української реліґійної свідомости»: історія і сучасність

/ історична
стаття
Опис:
Кравчук О. Арсен Річинський «Проблєми української реліґійної свідомости»: історія і сучасність // Zaporizhzhia Historical Review. 2020. № 2(54). C. 87–93.

У статті проаналізовано працю відомого громадсько-політичного, культурно-просвітнього діяча першої половини XX ст., Арсена Річинського, «Проблєми української реліґійної свідомости», через призму історії та сучасності, що не втратила своєї актуальності й на сьогодні. Розкрито маловідомі віхи біографії автора, пов’язані з її написанням.

А. Річинський у міжвоєнний період в Західній Волині розгорнув активну й цілеспрямовану культурно-просвітницьку діяльність у боротьбі за Українську Автокефальну Православну Церкву, присвятивши цій справі досліджувану нами працю, яка мала значний суспільний резонанс. З’ясовано передумови її написання й наголошено на тому, що А. Річинський, будучи активістом національного церковного руху усвідомлював, що потрібно шукати нові стратегію і тактику активізації відродження українського церковного руху. Він вважав за необхідне ідейно «озброїти» інтелектуальні сили етноконфесійним усвідомленням історії України. Його вразила непідготовленість інтелігенції в питаннях єдності та солідарності стосовно виборювання прав українців на національну Православну Церкву, формування державницької ідеології.

Досліджено причини заборони книги та історію її видання, й наголошено на тому що монографія написана з позицій українського національного етногенезу і зорієнтована на відродження та формування духовної самосвідомості українства. Власне це й стало основною причиною її заборони як у міжвоєнній Польщі, так і в СРСР.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.