Бібліографічний покажчик до теми «Історія єврейської громади України XIX – першої половини XX ст.»: на матеріалах фондової колекції та бібліотеки Національного музею історії України

/ наукова
стаття
Опис:
Науковий вісник Національного музею історії України. Збірник наукових праць. Випуск 4. – Київ, 2019.


У статті розглянуто бібліографічний покажчик як один із актуальних інструментів оприлюднення бібліографії та історіографії з наукової теми “Історія єврейської громади України XIX – першої пол. XX ст.”. Цей покажчик базується на тематичній єдності документів як фонду бібліотеки Національного музею історії України, так і фондозбірні закладу. Підкреслено, що в умовах сучасного музею, який у структурі має як бібліотеку, так і значний обсяг документальних, насамперед книжкових фондів, складання бібліографічних покажчиків до наукових тем є на часі. Акцентовано, що нині сукупність книг як музейних предметів має перспективу до публікації, здебільшого в межах каталогу виставки або колекційного опису. Наголошено на тому, що найчастіше каталог виставки містить інформацію про книгу як про об’єкт матеріальної культури і не є джерелом бібліографічної інформації та змістовного аналізу. Узагальнено, що колекційний опис складається на різні предмети тематичної колекції, отже не може розглядатися як аналог бібліографічного покажчика або путівника архівними фондами. Зроблено висновок, що підготовка анотованого бібліографічного покажчика до наукової теми, що розробляється музеєм, є актуальним, адже це один із підсумків науково-фондової та науково-дослідної роботи, опрацювання історіографії та джерел. Авторки статті дотримувалися неформальної вимоги наукової етики щодо ознайомлення укладачів бібліографічного покажчика з усіма документами, що каталогізуються, “de visu”.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.