Біографіка на сторінках часопису «Пам'ятки України: історія та культура» (2002–2008 роки)

/ історична
стаття
Опис:
Демченко Т. Біографіка на сторінках часопису «Пам’ятки України: історія та культура» (2002–2008 роки) // Олександр Рибалко і суспільно-культурне життя України: Матеріали науково-практичної конференції / Упоряд.: І. Гирич і К. Рибалко. – К.: Колофон, 2016. – 222 с. - С. 87-100.
Переглянувши всі 25 номерів щоквартальника «Пам’ятки України: історія та культура», що побачили світ за час редакторства Олександра Рибалка (2002–2008 рр.), ми виявили близько 60 публікацій, що підпадають під поняття «біографіка». Якщо ж зосередитися тільки на аналізові публікацій про постаті ХІХ–ХХ ст., то їх набереться понад півсотні. З приходом О. Рибалка на посаду головного редактора відчутно змінилося ставлення до висвітлення персоналій. На сторінках часопису дедалі частіше почали з’являтися публікації, що мали виразно біографічний характер. Підсумовуючи семиріччя перебування О. Рибалка на чолі редакції «Пам’яток України», варто наголосити, що він був природженим редактором, бо зумів згуртувати довкола періодичного видання плеяду талановитих авторів, котрі спромоглися порушити й освоїти нові теми, зокрема вдихнули нове життя в біографічний напрям. Результатом реалізації їхніх зусиль стало залюднення історії та культури України, впровадження в науковий обіг багатьох призабутих імен, поява яскравої історичної публіцистики на сторінках журналу.

Доступні формати:

DOC PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.